Rok 2012

Letošnímu ročníku předcházela nemilá událost, v lednu zemřela moje první fena LADY BRIGHIT MAGADAN ve věku nedožitých 18 let.  Podle jejího jména se tento pohár jmenuje.

Tratě letošního ročníku se poprvé v celé své délce přesunuly z Bukové hory / nebylo možné se dohodnout s. p. Procházkou, ředitelem sjezdovky Červená Voda/ do oblasti vedlejšího kopce – Suchého vrchu. I tyto tratě splňují všechny požadavky, jsou náročné a po celé délce upraveny rolbou. Také v letošním ročníku bylo dostatek sněhu, ale počasí mnoho nepřálo. Páteční noční etapa se jela za vichřice při které se střídalo mírné sněžení s deštěm. V sobotu  bylo počasí  relativně dobré, ale teplota nad nulou znamenala změknutí tratí. Stačili jsme ještě ráno celou trasu projet rolbou, ale ani toto plně nestačilo. V noci na neděli však již mrzlo a tak tratě výrazně ztvrdly. Když pak ráno napadlo asi 5 cm  nového sněhu, byly tratě v ideálním stavu.

Díky skutečnosti, že se v létě podařilo zvětšit parkoviště na Červenovodském sedle, se toto projevilo i v návštěvnosti diváků, kterých bylo výrazně více než v minulých ročnících.

V letošním ročníku bylo přihlášeno 48 závodníků. Bohužel určitýn nešvarem poslední doby se stává, že závodník, se sice přihlásí v termínu, ale pak bez omluvy nepřijede. Týká se to i našich reprezentantů.

Letošní ročník byl také asi poslední v tom, že se muselo přejíždět z Bystřece na start a zpět. V příštím roce by měl být stakeaut již na Suchém vrchu u nově zrekonstruované chaty.

Vyhodnocení závodu proběhlo jako každý rok na sále hostince U Špičáku za účasti starosty Jablonného n/O  a radního Pardubického kraje. Na závody se jako každý rok  přijel podívat senátor Ing Šilar, zvoklený za okres Ústí nad Orlicí.

Většina závodníků byla se závody spokojena, obzvlášť vysoce hodnotí tratě, které jsou pravidelně po celé délce upravovány rolbou Sdružení obcí Orlicko, hlavním sponzorem závodu psích spřežení o pohár Lady Brighit Magadan. Také každoročně je velká spokojenost s cenami, která nám poskytují naši dlouhodobí sponzoři. Jsou to převážně výrobci krmiv pro naše čtyřnohé miláčky.

V rámci vyhlašování výsledků se všichni závodníci shodli, že závody proběhly bez mimořádných událostí, zranění a v přátelském ovzduší. Všichni také přislíbili účast na příštím ročníku.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem sponzorům za jejich pomoc při realizaci 10. ročníku Poháru Lady Brighit Magadan. Také chci poděkovat všem organizátorům a rozhodčím, kteří se na tomto závodu podíleli. Zároveň doufám ve Vaši pomoc i při zajištění 11. ročníku, který by se měl uskutečnit opět na přelomu února a března 2013.

Vrátit se zpět