Rok 2013

Vyhodnocení poháru Lady Brighit Magadan

Suchý vrch u Červenovodského sedla   22. 2. 2013  až 24. 2. 2013

Letošní 11-tý ročník se poprve přesunul z Bystřece  a Červenovodského sedla na vrcholek Suchého vrchu, kde se v létě otevřela nově Kramářova chata a kde jsme měli slíbené ubytování,   stravování a nemuselo se přejíždět do Bystřece.

Tratě letošního ročníku se poprvé v celé své délce přesunuly z Bukové hory / nebylo možné se dohodnout s. p. Procházkou, ředitelem sjezdovky Červená Voda/ do oblasti vedlejšího kopce – Suchého vrchu. I tyto tratě splňují všechny požadavky, jsou náročné a  jsou  po celé délce upraveny rolbou. Také při letošním ročníku bylo dostatek sněhu, ale počasí mnoho nepřálo, což se již stává tradicí. Páteční noční etapa se jela za mírného  sněžení.  V sobotu  bylo počasí  relativně dobré, ale vytrvalé sněžení tratě částečně změkčilo.  Stačili jsme ještě ráno celou trasu projet rolbou, ale ani toto plně nestačilo. V  neděli se začalo ještě více oteplovat a tak tratě byly ještě náročnější.

Díky dobré spolupráci s armádou ČR se podařilo v okolí Kramářovi chaty zajistit dostatečné množství parkovacích míst.

V letošním ročníku bylo přihlášeno 46 závodníků. Bohužel určitýn nešvarem poslední doby se stává, že závodník, se sice přihlásí v termínu, ale pak bez omluvy nepřijede. Týká se to i našich reprezentantů včetně nejvyššího vedení SSPS /Nešněra, Habásko/. Také přístup vedení slovenského svazu je na pováženou, přihlásí asi 10 závodníků, potvrdí účast na Visegradském poháru a pak nikdo nepřijede. Buhužel, asi mají problémů více, než si umíme představit /Na Donovalech měli uspořádat mistrovství světa psích spřežení a 14 dní před zahájením to zrušili.

Vyhodnocení závodu proběhlo na sportovním sále Kramářovi chaty. Trochu mne mrzelo, že letos nepřijel předávat ceny žádný z hlavních sponzorů a z Pardubického kraje.

Většina závodníků byla se závody spokojena i když někteří potvrdily, že tratě jsou obzvláště náročné, jsou zde proti jiným tratím výrazná stoupání.   Také každoročně byla velká spokojenost s cenami, která nám poskytují naši dlouhodobí sponzoři. Jsou to převážně výrobci krmiv pro naše čtyřnohé miláčky.

V rámci vyhlašování výsledků se všichni závodníci shodli, že závody proběhly bez mimořádných událostí, zranění a v přátelském ovzduší. Všichni také přislíbili účast na příštím ročníku.

O náročnosti noční etapy, také svědčí to, že 4 závodníci neoprojeli všechny kontroly a museli být diskvalifikováni.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem sponzorům za jejich pomoc při realizaci 11. ročníku Poháru Lady Brighit Magadan. Také chci poděkovat všem organizátorům a rozhodčím, kteří se na tomto závodu podíleli. Zároveň doufám ve Vaši pomoc i při zajištění 12. ročníku, který by se měl uskutečnit opět 21. až 23.2.2014 na tratích kolem Bukové hory.

 

Ředitel závodu psích spřežení ve sprintu

o pohár LADY BRIGHIT MAGADAN

Zdeněk   D O L E J Š

Vrátit se zpět